طلاق توافقی | وکیل طلاق توافقی | وکیل طلاق | طلاق

در صورتی که زوجین متقاضی طلاق توافقی باشند، می بایست با مراجعه به سایت عدل ایران درخواست خود را ثبت کنند. یا با مراجعه به دفتر خدمات قضایی نسبت به ثبت درخواست طلاق توافقی اقدام نمایند.
در صورتی که طرفین قبلاً در سامانه ثنا ثبت نام نموده باشند، نیازی به ثبت نام مجدد ندارند. در غیر اینصورت در ابتدای امر برای ثبت درخواست طلاق توافقی می بایست در سامانه ثنا جهت انجام امور ابلاغ اوراق قضائی ثبت نام نمایند. پس از ثبت درخواست طلاق توافقی بوسیله دفاتر خدمات قضایی به دادگاه محل اقامت زوجین ارسال و ظرف 48 ساعت ارجاع و تعیین شعبه میگردد و از طریق پیام کوتاه به طرفین ابلاغ میشود، و طرفین با مراجعه به سایت عدل ایران و مشاهده ابلاغیه خود به شعبه مراجعه می نمایند.

دادگاه موضوع را به مرکز مشاوره خانواده ارجاع می دهد. مرکز فوق در صورت انصراف طرفین از طلاق، با تنظیم صورتجلسه، پرونده را جهت اخد تصمیم متقضی به دادگاه ارسال می کند. در صورت عدم حصول توافق کلی زوجین نسبت به شرایط مقرر بین طرفین، گزارش اقدامات انجام شده و مشروع مذاکرات از جمله، اظهارات آنها و نقاط قوت و ضعف و موارد توافق و نظر مرکز فوق پیرامون موضوع را به دادگاه ارائه می دهد تا دادگاه مطابق قانون رسیدگی و اتخاذ تصمیم نماید.
در صورتی که طرفین با شرایط مقرر بر طلاق توافقی مصر و پافشاری کنند، دادگاه بر اساس توافقات فی مابین نسبت به کلیه حقوق مالی زوجه اعم از مهریه، اجرت المثل، نفقه و جهیزیه و همینطور حضانت فرزندان و میزان نفقه آنان بر اساس شرایط مقرر فی مابین اتخاذ تصمیم می نماید. پس از صدور گواهی عدم امکان سازش بوسیله پیام کوتاه، به طرفین ابلاغ میشود.
با مراجعه به سایت عدل ایران حکم گواهی عدم امکان سازش مشاهده نمایند. در صورتی که طرفین نسبت به حکم صادره اعتراضی نداشته باشند، در ذیل دادنامه با اسقاط حق تجدید نظر خواهی و فرجام خواهی از حق خود صرف نظر می نمایند و مدیر دفتر با اعلام قطعیت دادنامه طرفین را برای اجرای صیغه طلاق به دفترخانه راهنمایی و دلالت می نماید. گواهی عدم امکان سازش از تاریخ صدور دارای سه ماه اعتبار می باشد و در صورتی که یکی از طرفین در این مدت 3 ماه در دفترخانه حاضر نگردد، ابطال میگردد. در صورت عدم حضور یکی از طرفین دادگاه نمیتواند وی را مجبور به حضور در دفترخانه و اجرای صیغه طلاق توافقی نماید.دانلود مطلب:
لینک کوتاه مطلب: https://vakilp1.com/?p=4521

ما را در تلگرام دنبال کنید

دفتر وکالت شاهین قیصری

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارید

avatar
wpDiscuz
دفتر وکالت شاهین قیصری
مشاوره حقوقی رایگان
دفتر وکالت ما با وجود وکیل پایه یک دادگستری و تجربه فراوان در عرصه حقوقی، کیفری، خانوادگی و ملکی میتواند به عنوان مشاور حقوقی در کنار شما عزیزان باشد. شما در کنار ما میتوانید از مشاوره رایگان و حق الوکاله شرایطی بهرمند شوید. مشاوره در این دفتر وکالت رایگان بوده، و شما عزیزان میتوانید بصورت تلفنی و آنلاین از وکیل پایه یک دادگستری ما، آقای شاهین قیصری مشاوره بگیرید. جهت مشاوره حضوری تماس گرفته و نوبت خود را رزرو نمایید. پس با ما تماس بگیرید ...
دفتر وکالت شاهین قیصری
دفتر وکالت شاهین قیصری
دفتر وکالت شاهین قیصری