مراحل شکایت از پزشک | شکایت از پزشک | مراحل شکایت

یکی از مراجعات مکرر و پرسش های مطرح شده، قصور هایی است که پزشک یا کادر درمانی در حین مداوای بیمار یا در عمل های جراحی و یا هنگام مراجعه بیمار به مراکز درمانی، مرتکب می شوند. گرچه شما میتوانید با تکیه بر وکیل پایه یک دادگستری ما مسیری موفق و امنی را در شکایات خود دنبال کنید. همانطور که پیداست درمان هایی که توسط پزشک صورت می گیرد پروسه ای طولانی و گاهاً مداوم است و این انتظار از پزشک معالج می رود که طبق تعهد و تکلیف و سوگند به مداوای مراجعان و بیماران خود التزام داشته باشد.

در بحث های دعوی پزشک و بیمار، تنوع فراوان و شرایط خاص وجود دارد و چون نمی شود از یک روند در پیگیری کلیه موضوعات مشترک استفاده نمود پس بهتر است با یک دفتر وکالت و مشاور حقوقی باسابقه قبل از انجام هر کاری مشورت نمایید.

لازم به ذکر است، دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم پزشکی که مردم می توانند برای رسیدگی به مشکلات و پرونده‌های قضایی خود در رابطه با قصور و تخلفات پزشکی در هر سطحی به آنجا مراجعه کنند و از این طریق می توانند دیه، و خسارات وارد شده را مطالبه کرده و اگر پزشک مرتکب قصور شده باشد مجازات او را هم از دادگاه بخواهند.
گفتنی است، شورای حل اختلاف (ویژه امور بهداشت) که رسیدگی و حل و فصل اختلافات اعضای جامعه پزشکی با یکدیگر و همچنین اختلافات جامعه پزشکی با سایر اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی در صورتیکه مبلغ خواسته یا محکوم به کمتر از ۵ میلیون تومان باشد و یا در صورتیکه هر دو طرف در خصوص ارجاع پرونده به شورا توافق داشته باشند، در صلاحیت آن می باشد.

این را هم باید گفت، سازمان نظام پزشکی که تخلفات اداری و انتظامی پزشکان را مورد رسیدگی قرار می دهد و نتیجه آن برخورد انتظامی با پزشک خواهد بود که طیف وسیعی از اقدامات از توبیخ کتبی تا لغو پروانه طبابت به شکل دائمی را در بر می گیرد. لازم به ذکر است در تمامی این موارد آنچه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است نظریه پزشکی قانونی است و مبنای اکثر احکام صادره این نظریه کارشناسی می باشد. در موارد متفاوت و نوع مشکل پیش آمده توسط پزشک، می توان به مراجع مذکور مراجعه و تقاضای رسیدگی نمود.دانلود مطلب:
لینک کوتاه مطلب: https://vakilp1.com/?p=3650

ما را در تلگرام دنبال کنید

دفتر وکالت شاهین قیصری

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارید

avatar
wpDiscuz
دفتر وکالت شاهین قیصری
مشاوره حقوقی رایگان
دفتر وکالت ما با وجود وکیل پایه یک دادگستری و تجربه فراوان در عرصه حقوقی، کیفری، خانوادگی و ملکی میتواند به عنوان مشاور حقوقی در کنار شما عزیزان باشد. شما در کنار ما میتوانید از مشاوره رایگان و حق الوکاله شرایطی بهرمند شوید. مشاوره در این دفتر وکالت رایگان بوده، و شما عزیزان میتوانید بصورت تلفنی و آنلاین از وکیل پایه یک دادگستری ما، آقای شاهین قیصری مشاوره بگیرید. جهت مشاوره حضوری تماس گرفته و نوبت خود را رزرو نمایید. پس با ما تماس بگیرید ...
دفتر وکالت شاهین قیصری
دفتر وکالت شاهین قیصری
دفتر وکالت شاهین قیصری