طلاق به درخواست زوجه | قانون طلاق | طلاق زن | طلاق زوجه

باسلام خدمت بینندگان این ویدیو. موضوع این ویدیو در خصوص مواردی است که زن میتواند بدون اجازه شوهر از دادگاه درخواست طلاق کند.

به استناد ماده 30-11 قانون مدنی، در صورتی که دوام زوجیت موجب عسر و حرج زوجیت بشود، زوج میتواند در دادگاه اقامه دعوا بنماید و در صورت اثبات عسر و حرج، دادگاه زوج را ملزم به طلاق میکند. در صورت عدم حضور زوج، از طرف دادگاه مامور در دفتر خانه حاضر و ذیل دفتر طلاق را امضا میکند.
موارد عسر و حرج به تبصره ماده 30-11 عبارت است از: ترک زندگی خانوادگی زوج به مدت 6 ماه متوالی یا 9 ماه متناوب در یک سال، ابتلا زوج به اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی بصورتی که قابل ترک نباشد و یا در مدتی که دادگاه معین میکند زوج نسبت به ترک اقدام نکند، در مواردی که زوج محکوم به حبس از 5 سال و بیشتر میشود، در مواردی که زوج مرتب زوجه را مورد ضرب و شت قرار میدهد یا سوء رفتار زوج بصورتی که برای زوجه قابل تحمل نباشد، ابتلا زوج به بیماری های صعب و العلاج که زندگی مشترک را مختل میکند.

دفتر وکالت شاهین قیصریدانلود مطلب:
لینک کوتاه مطلب: https://vakilp1.com/?p=3908

ما را در تلگرام دنبال کنید

دفتر وکالت شاهین قیصری

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارید

avatar
wpDiscuz
دفتر وکالت شاهین قیصری
مشاوره حقوقی رایگان
دفتر وکالت ما با وجود وکیل پایه یک دادگستری و تجربه فراوان در عرصه حقوقی، کیفری، خانوادگی و ملکی میتواند به عنوان مشاور حقوقی در کنار شما عزیزان باشد. شما در کنار ما میتوانید از مشاوره رایگان و حق الوکاله شرایطی بهرمند شوید. مشاوره در این دفتر وکالت رایگان بوده، و شما عزیزان میتوانید بصورت تلفنی و آنلاین از وکیل پایه یک دادگستری ما، آقای شاهین قیصری مشاوره بگیرید. جهت مشاوره حضوری تماس گرفته و نوبت خود را رزرو نمایید. پس با ما تماس بگیرید ...
دفتر وکالت شاهین قیصری
دفتر وکالت شاهین قیصری
دفتر وکالت شاهین قیصری