مطالبه مهریه | مهریه | قانون مهریه
1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز
1 - 5٫00

موضوع این ویدیو در مورد مطالبه مهریه است. خانوم ها و آقایان بسیاری که سوالاتی در خصوص مهریه برایشان پیش می آید، این است که آیا فقط مهریه تا 110 سکه تمام بهار آزادی قابل مطالبه هست یا خیر؟

به استناد ماده 22 قانون حمایت از خانواده هرگاه مهریه در زمان وقوع عقد تا 110 سکه تمام بهار آزادی یا معادل آن باشد، مشمول قانون نحوه محکومیت های مالی و ماده 3 آن خواهد بود. بیش از 110 سکه بهار آزادی در صورتی قابل مطالبه خواهد بود که ملاعت زوج اثبات شود. به این صورت که خانوم ها میتوانند نسبت به تمام مهریه خود اقدام به تنظیم دادخواست و اقامه دعوا کنند، و دادگاه هم حکم پرداخت تمام آن را صادر خواهد کرد، اما در زمان اجرا تا 110 سکه بهار آزادی در صورت عدم تمکن مالی زوج مشمول قانون نحوه محکومیت های مالی خواهد بود.

دفتر وکالت شاهین قیصریدانلود مطلب:
لینک کوتاه مطلب: https://vakilp1.com/?p=3887

ما را در تلگرام دنبال کنید

دفتر وکالت شاهین قیصری

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارید

avatar
wpDiscuz
دفتر وکالت شاهین قیصری
مشاوره حقوقی رایگان
دفتر وکالت ما با وجود وکیل پایه یک دادگستری و تجربه فراوان در عرصه حقوقی، کیفری، خانوادگی و ملکی میتواند به عنوان مشاور حقوقی در کنار شما عزیزان باشد. شما در کنار ما میتوانید از مشاوره رایگان و حق الوکاله شرایطی بهرمند شوید. مشاوره در این دفتر وکالت رایگان بوده، و شما عزیزان میتوانید بصورت تلفنی و آنلاین از وکیل پایه یک دادگستری ما، آقای شاهین قیصری مشاوره بگیرید. جهت مشاوره حضوری تماس گرفته و نوبت خود را رزرو نمایید. پس با ما تماس بگیرید ...
دفتر وکالت شاهین قیصری
دفتر وکالت شاهین قیصری
دفتر وکالت شاهین قیصری